امید 66 سه شنبه 28 فروردین 1397 04:20 ب.ظ نظرات ()
تحلیل-مناطق-فرونشست-زمین-با-استفاده-از-تکنیک-تداخل-سنجی-راداری
تحلیل مناطق فرونشست زمین با استفاده از تکنیک تداخل سنجی راداری
فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: pptx
تعداد صفحات: 25
حجم فایل: 9982 کیلوبایت
قیمت: 19900 تومان

توضیحات:
پاورپوینت تحلیل و آنالیز مناطق فرونشست زمین با استفاده از تکنیک تداخل سنجی راداری ، در حجم 25 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با فایل word  همین فایل بصورت مقاله.

بخشی از متن:
فرونشست زمین در اثر استخراج بی رویه منابع زیر زمینی همچون آب ، نفت و گاز یكی از رویدادهایی است كه در ایران به وفور مشاهده شده است . این پدیده در صورت عدم مدیریت صحیح ، می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مناطق دچار این پدیده ایجاد كند . شناسایی مناطق فرونشست و برآورد نرخ آن مسلما نقش بسزایی در مدیریت وكنترل این پدیده خواهد داشت . امروزه،تداخل سنجی راداری ، به عنوان تكنیكی كه جابجایی سطح زمین را با دقت و توان تفكیك بالا برآورد می كند، ابزار متداولی برای بررسی تغییر شكل سطحی زمین در اثر عوامل مختلف ، از جمله فرونشست زمین می باشد.
در این مطالعه به بررسی برخی از فرونشست های زمین ناشی از استخراج بی رویه منابع زیر زمینی و زلزله با استفاده از روش تداخل سنجی راداری پرداخته شده است.
فرونشست حركت سطح زمین به سمت پایین نسبت به یك دیتوم مانند سطح در یا می باشد . این تغییر ارتفاع می تواند در اثر فعالیتهای انسانی مانند تونل سازی ، معدن كاوی ،استخراج آبهای زیر زمینی ، استخراج نفت وگازهای طبیعی و ... باشد .از دیگر دلایل فرونشست می تواند فعالیت گسلها باشد.استخراج بی رویه آبهای زیر زمینی یكی از دلایل عمده فرونشست در ایران می باشد.
زلزله پدیده ای دینامیك است و معمولاً در اثر جابه جایی پوسته زمین وتغییر میدان شیمیایی و فیزیكی در مركز زلزله رخ می دهد. در هنگام زلزله، در اثر پد یده شكست بین منبع و محیط اطراف انتقال انرژی صورت می گیرد.
این نوع تغییرات ممكن است اثرات فیزیكی و شیمیایی گوناگونی روی سطح زمین قبل از زلزله و یا در طول آن تولید كند و این امكان پیش بینی و مطالعة زلزله را بااستفاده از فن سنجش از دور، فراهم می كند.
تکنیک تداخل سنجی راداری، در دهه اخیر تکنیک متداولی برای اندازه گیری تغییرات سطح زمین گردیده است. پوشش سراسری و قدرت تفکیک مکانی بالای تصاویر راداری و دقت قابل قبول این روش، این تکنیک را به عنوان ابزار نیرومندی برای مطالعه پدیده های مختلف زمین شناسی همچون پدید ه های ژئوفیزیكی ، زلزله ، نشست ، زمین لغزش و ...مطرح کرده است.
روش تداخل سنجی راداری دیفرانسیلی را نخستین بار گابرئیل و همكاران در 1989 با استفاده از 3 تصویر مورد استفاده قرار دادند . طبق نظر گابرئیل در تداخل سنجی راداری دیفرانسیلی می توان به دقت 1 سانتی متر و حتی بهتر رسید .
یکی از محدویت های تکنیک تداخل سنجی راداری، امکان اندازه گیری جا به جایی تنها در راستای خط دید ماهواره، می باشد. بدین منظور، تلاش هایی در جهت استخراج میدان جا به جایی سه بعدی از تصاویر راداری صورت پذیرفت.
مكان یابى و اندازه گیرى میزان فرونشست می تواند نقش موثری در مدیریت این پدیده و مدلسازی آن به منظور پیش بینی ایفا نماید.

فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
روش های اندازه گیری فرونشست
مناطق مورد مطالعه
نتیجه گیری کلی
مروری بر منابع

این فایل از ادغام چندین مقاله مرتبط با موضوع فرونشست تهیه شده است و بصورت یک فایل Word مقاله ایی و یک فایل پاورپوینت ارائه ایی آماده شده است.

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.