امید 66 شنبه 25 فروردین 1397 02:44 ب.ظ نظرات ()
پاورپوینت-کتاب-تولید-و-کاربرد-مواد-آموزشی-رشتۀ-کودک-یاری
پاورپوینت کتاب تولید و کاربرد مواد آموزشی رشتۀ کودک یاری
فرمت فایل دانلودی: .ppt
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 126
حجم فایل: 30197
قیمت: 19000 تومان

بخشی از متن:
فهرست
مقدمه
بخش اول : كلیات
فصل یكم  ارتباط انسانى
فصل دوم  یادگیرى و نقش حواس پنج گانه
فصل سوم  اصول ، فنون و مراحل طراحى و تولید رسانه هاى آموزشى
بخش دوم : طبقه بندى ، شناخت ، تولید و كاربرد رسانه هاى یادگیرى
فصل چهارم  رسانه هاى دیدارى
فصل پنجم  رسانه هاى شنیدارى
فصل ششم  رسانه هاى دیدارى  شنیدارى
فصل هفتم  رسانه هاى چند حسى
فهرست منابع

... انتخاب و كاربرد رسانه هاى آموزشى در تدریس از میان رسانه هاى آموزشى متعدد و مختلف (دست ساز و ساده، صنعتى و ماشینى ) باید آن هایى را براى تدریس انتخاب كرد كه ویژگى هاى مناسب و متناسب با طرح برنامه ى سازمان یافته را داشته باشند . این كه از چه وسیله اى براى برقرارى ارتباط خوب استفاده كنیم باید معیارها و عوامل موثر و آن را مورد مطالعه قرار دهیم و رسانه اى را كه براى رسیدن به هدف هاى درس مورد نظر مناسب تر است برگزینیم.
ملاك هاى انتخاب یك رسانه ى یادگیرى
براى انتخاب و كاربرد یك رسانه ى آموزشى هشت ویژگى یا ملاك در نظر گرفته مى شود.
1 هم خوانى باهدف ها، محتواى درس و شیوه هاى تدریس: هر فرآیند ارتباطى آموزشى، به منظور شكل دهى یا به ثمر رسیدن، هدف هاى یادگیرى ویژه اى را دنبال مى كند. این هدف ها در كل جریان ارتباطى آموزش، مانند محتوا، روش ها، شیوه هاى تدریس و انتخاب رسانه ى مناسب یادگیرى عامل تعیین كننده اند. بنابراین، رسانه اى در درجه ى اول مناسب است كه با هدف هاى آموزشى درس، محتوا و فعالیت هاى آموزشى انتخاب شده منطبق و سازگار باشد. مثلاً اگر هدف آموزشى، دست یابى به یك مهارت عملى معین باشد رسانه هایى نظیر اشیاى واقعى، مدل و فیلم مناسب ترین رسانه هاخواهند بود .
2 توانایى انتقال پیام مورد نظر : یكى از شرایط ضرورى انتخاب هر رسانه ى آموزشى مناسب، توانایى آن رسانه در ارائه و انتقال یا القاى پیام مورد نظر است. به عبارت دیگر وسیله یا رسانه اى كه نتواند منظور ما را به خوبى به مخاطبان یا یادگیرندگان منتقل كند، هر چند كه از لحاظ كیفیت فنى و سایر جنبه ها عالى باشد، نباید در آن موقعیت آموزشى خاص مورد استفاده قرار گیرد...

دانلود فایلپرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.